کویتیشن | هزینه لاغری موضعی شکم ران باسن و پهلو با کویتیشن و مزایا و معایب آن

کویتیشن روشی جدید و بدون نیاز به جراحی برای لاغری موضعی و پیکرتراشی ران و پهلو و شکم و باسن است. عوارض و هزینه کویتیشن نسبت به سایر روش ها کمتر است و نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده است. دستگاه کویتیشن از امواج صوتی با فرکانس پایین و شدت بالا برای شکستن سلول های چربی و تبدیل کردن آن چربی های خرد شده به صورت مایع در بدن استفاده می کند. چربی درون سلولی ( تری گلیسرید ) که با کویتیشن آزاد شده، به وسیله آنزیم ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می شود. گلیسرول نوعی چربی محلول در آب است که پس از کویتیشن وارد گردش خون می شود.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: ۲۸۴۲۸۴۰۶

کویتیشن چیست؟

مکانیسم این کار به این صورت است که با ایجاد فشار و لرزش در بافت چربی، در این بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی به وجود می آید. فشار ناشی از حباب‌های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً باعث ورود چربی های آزاد شده از سلول‌های چربی به رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی می شوند. این چربی ها از سوی بدن به عنوان مواد زائد تلقی شده و از راه عرق، ادرار و مدفوع از بدن دفع می شوند.

موارد استفاده روش کویتیشن

کویتیشن باعث تخریب توده های چربی و بهبود ظاهر سلولیت می شود؛ علاوه بر این با انجام یک سری تنظیمات دیگر، امواج التراسونیک قدرتمند به سفت کردن پوست نیز کمک می کنند. بنابراین میتوانیم موارد استفاده از کویتیشن را به صورت ذیل فهرست بندی کنیم :

 • تخریب توده های چربی: در این خصوص پیشتر صحبت کردیم و مکانیسم آن را توضیح دادیم. درواقع مهمترین کاربرد کویتیشن همین مورد است.
 • بهبود تون پوست (SKIN TONE) : تون پوست با کویتیشن قابل بهبود است.
 • کاهش سلولیت : تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن را پوست پرتقالی یا سلولیت می‌نامند. دلیل اینکه سلولیت را پوست پرتقالی می نامند این است که سلولیت به صورت فرورفتگی یا پوستی شبیه پوست پرتقال بروز می کند. اگر به پوست پرتقال نگاه کنید، متوجه می‌شوید که دارای پوست ناهموار و منافذ درشتی است که کاملا به چشم می‌آیند. در بیماری سلولیت.نیز دقیقا به هیمن شکل پوست دارای منافذی می‌شود. درمان‌های موثری برای درمان سلولیت وجود دارد. که یکی از بهترین آنها کویتیشن است.
 • سفت کردن پوست های شل و ول پوست‌های شل (SAGGY SKIN) شده در مناطقی نظیر داخل ران یا زیر شکم با کویتیشن قابل درمان است و در نتیجه درمان پوست، سفت و جمع می‌شود.

کویتیشن صورت

کویتیشن درکدام نواحی بدن استفاده می شود؟

این روش برای کاهش وزن مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه برای لاغری موضعی و پیکرتراشی و زیبایی اندام کاربرد دارد.
کویتیشن می تواند در کلیه نواحی دارای چربی موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی لاغری مقاوم هستند نیز مورد استفاده قرار گیرد؛ از جمله:

 • پهلوهای طرفین شکم
 • ران ها
 • باسن
 • چهره (چانه و گونه)
 • بازوها
 • شکم
 • کمر (در قسمت خط سوتین)
 • مفاصل هیپ (قسمت میان ران و تهیگاه)
 • زانوها

روش انجام

یک دستگاه اولتراساند شبیه به دستگاه سونوگرافی است که در اسکن بارداری مورد استفاده قرار می گیرد، چراکه برای هر دوی آنها یک کرم و ژل مخصوص طراحی شده تا در منطقه مورد نظر بکارگرفته (مالیده) شود.
این دستگاه سطح متمرکز انرژی اولتراسونیک را انتقال می دهد. این عامل موجب می شود تا سلول های چربی زیر جلدی را در غشای سلولی چربی هدف قرار گیرند. سپس چربی به صورت سلول های محیطی تبدیل و پراکنده می شود و به پروتئین ها و گلیسرول بازیافت می شود.

مواردی که قبل از انجام لازم است

از یک هفته قبل از عمل هر روز ۱٫۵ تا ۲ لیتر آب بنوشید. ناحیه مورد نظر را هر روز و هر شب مرطوب کنید. آب رسانی مناسب به ناحیه تحت درمان درصد موفقیت کویتیشن را بالا می‌برد.
قبل از عمل هنگامی که دارید خود را برای عمل آماده می کنید سعی کنید موبایل خود را به همراه نیاورید یا اینکه به همراه خودتان بسپارید چون احتمال آسیب به بدن یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد.
همچنین لازم است قبل از اینکه به اتاق عمل بیایید لباس‌های گشاد و راحت بپوشید تا حین عمل تکنسین مربوطه بتواند به راحتی به نواحی مورد نظر که قرار است تحت درمان قرار بگیرند، دسترسی داشته باشد.

طول عمل

مدت زمان یک جلسه درمانی با کویتیشن تقریبا بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه است؛ برای درمان کامل تقریباً بین ۵ تا ۲۰ جلسه کویتیشن لازم است که انجام شود. بین هر دو جلسه باید حداقل ۷۲ ساعت فاصله باشد تا بدن بتوانند چربی را دفع کند. چون به طور طبیعی بدن، چربی‌هایی که طی یک جلسه کویتیشن به صورت مایع در آمده‌اند را ظرف مدت ۳ تا ۵ روز دفع می‌کند. مدت زمان دقیق هر جلسه و همچنین تعداد دقیق جلسات و زمان دقیق حدفاصل دو جلسه متوالی با یکدیگر به ناحیه‌ی درمانی مورد نظر و سایز شما بستگی دارد که توسط کادر پزشکی شما تعیین می شود.
در هر جلسه درمانی با کویتیشن فقط روی درمان یک قسمت از بدن کار می‌شود و تعدادی از سلول های چربی در هر جلسه از بین می روند. درمان با کویتیشن ماندگار و همیشگی است چون این روش سلول های چربی را از بین میبرد و تکثیر سلول های چربی غیر ممکن است.
کویتیشن به هیچ وجه دردناک نیست و در واقع بسیار راحت و بدون درد انجام می‌شود. کویتیشن همچنین هیچ نوع زخم یا جراحتی از خود برجای نمی گذارد. چراکه کویتیشن یک روش درمانی غیرتهاجی است بنابراین هیچگونه ابزار خاص بیحسی و بیهوشی و جراحی در آن به کار نمی رود.
در طول درمان، از یک ژل بر روی پوست استفاده می‌شود تا پوست گرم و سرخ بشود و هندپیس بتواند به آسانی از منطقه مورد نظر عبور کند دقیقا مانند ژلی که در هنگام سونوگرافی استفاده می شود. این کار کاملاً قابل تحمل بوده و به ندرت موجب ناراحتی می‌شود. اگرچه پوست ممکن است پس از درمان کمی قرمزی و داغی داشته باشد و کمی هم به افزایش دما حساس شود یا اینکه احساس خشکی داشته باشد ولی این عوارض در مدت بسیار کوتاهی (ظرف مدت حداکثر ۲۴ تا ۴۸ ساعت) برطرف می شود.

بعد از انجام

مهمترین بخش فرآیند کویتیشن برای دستیابی به نتایج مورد نظر این است که دستورالعملهای مراقبتی بعد از عمل کویتیشن را دنبال کنید. این ملاحظات مهم و مراقبت های لازم -که رعایت آنها بعد از عمل ضروری است – عبارتند از:

 • خودداری از مصرف الکل
 • افزایش مصرف آب ( نوشیدن آب فراوان و کافی روزانه حداقل ۸ لیوان آب)
 • غذاهای غنی تر و مواد مغذی را انتخاب کنید
 • تمرین روزانه را برای سفت کردن پوست و از دست دادن هرگونه وزن اضافی به برنامه روتین روزانه خود اضافه کنید
 • اجتناب از خوردن غذاهای چرب و پرکالری
 • ماساژ دادن منطقه درمان توسط خود شخص : طی ۴۸ ساعت بعد از جلسه درمانی، انجام ماساژ تخلیه لنفاوی یا انجام فعالیتی که موجب عرق کردن زیاد بدن شود، می‌تواند کمک بسیار زیادی به حذف چربی و سموم بدن کند.

طول درمان و مشاهده نتایج

درمان کویتیشن یک درمان فوری و آنی است و اثر درمان بلافاصله بعد از عمل در فرد ظاهر می شود؛ اکثر بیماران پس از همان یک جلسه اول متوجه لاغری ۲ تا ۱۰ سانتی متری دور موضع درمان شده می‌شوند. سرعت بسیار بالا و در واقع آنی حصول نتایج مورد انتظار یکی از مهمترین نقاط قوت کویتیشن است. همچنین یکی دیگر از مهمترین مزیت های کویتشن عدم نیاز به سپری کردن دوره نقاهت بعد از درمان است.
یعنی بهبودی بعد از عمل احتیاج ندارد و نیازی به بستری شدن نیست. بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به زندگی روزمره و عادی خود بازگردد. هیچ زمانی برای بهبودی بعد از کویتیشن مورد نیاز نیست. در واقع، شما می توانید بعد از هر جلسه به فعالیت های روزمره خود به طور معمول برگردید.

مزایا و معایب کویتیشن نسبت به روشهای مشابه

امروزه لیپوساکشن یک روش رایج لاغری است. لیپوساکشن از این جهت که هدفش از بین بردن چربی زائد از بدن است با عمل کویتیشن مشابه است. ولی با این حال باید به این نکته توجه داشته باشیم که این دو روش تفاوت های کلیدی با هم دارند. لیپوساکشن بر خلاف کویتیشن یک روش جراحی است. علاوه بر آن لیپوساکشن بر خلاف کویتیشن دارای احتمال بالایی از خطرات سلامتی و عوارض جانبی است.
لیپوساکشن همچنین بر خلاف کویتیشن نه تنها دردناک است بلکه فرآیند خاص خود را طی می کند تا بهبودی حاصل شود.
لیپو لیزر یکی دیگر از دستگاه های لاغری است؛ این روش مبتنی بر لیزر است و به کمک آن لیزر به سمت پوست هدایت می شود تا آن را سفت کند و بافت چربی ذوب شود. گفته می شود لیزر اثر سوزش و حرارت را به هر چیز دیگری علاوه بر پوست هم تعمیم می دهد؛ مانند رگ های خونی. شرکت های تولیدکننده این دستگاه اینطور ادعا می کنند که این ویژگی یک نوع مزیت است زیرا این امر در انعقاد عروق کمک می کند. اما ادعای آنها به اثبات نرسیده است.
لیزر حرارتی ایجاد می کند که موجب رها شدن اسیدهای چرب در بدن و در نتیجه آزاد سازی مقدار زیادی انرژی توسط سلولهای چربی می شود، هر چند که خود سلول های چربی باقی می مانند.
در کویتیشن یک تکنسین به راحتی با استفاده از دستگاه دستی که امواج صوتی تولید می کند، مناطق مورد نظر بدن را درمان می کند. این دستگاه به صورت ارگونومیک طراحی شده است تا متناسب با هرگونه منحنی بدن باشد.
عملیات کویتیشن می تواند باعث کاهش چربی در قسمت های خاص بدن تا ۲ سانتیمتر در هر جلسه شود. با همین یک جلسه کار به صورت کامل انجام شده است اما تکرار آن به میزان چندین جلسه موجب مشاهده نتایج قابل توجه و بسیار چشمگیر خواهد شد! کویتیشن علاوه بر شکل دادن به بدن، شلی و افتادگی پوست را نیز برطرف می کند و تون پوست را بهبود می بخشد.
از آنجا که در روش کویتیشن هیچ گونه ازکارافتادگی وجود ندارد، حصول نتایج سریع تر را با تقریبا هیچ دردی به همراه خواهد داشت! از آنجا که عملیات کویتیشن یک روش غیرتهاجی است، هیچگونه زخم و جراحتی از خود برجای نمی گذارد. حتی پس از درمان هیچ التهاب، سوزش و دردی نیز وجود نخواهد داشت.
روش های سنتی کاهش وزن باعث احساس گرسنگی در بدن می شوند، بدین ترتیب بدن شما در حالت محافظت از خود (self-protection) قرار می گیرد. این به این معنی است که متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما کند گردیده و بدن شما در هنگام مصرف انرژی احتیاط بیشتری می کند، که این عامل باعث می شود تا فرایند سوزاندن چربی و کاهش وزن کم شود. بدن اقدام به ذخیره سازی چربی های بیشتری خواهد کرد تا در مواقع گرسنگی از آنها استفاده کند.
کویتیشن به شما کمک می کند تا به جنگ چربی هایی که در بدن تان ذخیره می شود، بروید. چربی به طور طبیعی توسط سیستم تصفیه خود بدن دفع می شود. کویتیشن در مقایسه با سایر روش های لاغری جراحی هیچ خطری اعم از زخم، درد، خونریزی و عفونت در بر ندارد ندارد و هیچ زمانی برای بهبودی بعد از آن مورد نیاز نیست. در واقع، شما می توانید بعد از هر جلسه به فعالیت های روزمره خود به طور معمول برگردید.
با این حال کویتیشن معایبی نیز دارد هرچند که این معایب خاص کویتیشن به تنهایی نیست و در سایر روش ها و دستگاه های لاغری مشابه نیز این معایب کم و بیش وجود دارند. معایب کویتیشن عبارتند از :

 • بالا بودن قیمت کویتیشن که در بخش هزینه کویتیشن در این خصوص توضیح داده خواهد شد.
 • کویتیشن برای همه افراد قابل استفاده نیست که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

کلیه افراد ۲۰ تا ۵۵ سال -غیر از افرادی که در ادامه مستثنی می کنیم- در صورتیکه به دنبال کاهش چربی و علاوه بر آن بهبود سلولیت و سفت کردن پوست شل یا افتاده خود باشند کاندیداهای مناسبی برای استفاده از این روش هستند.
روش کویتیشن برای افراد ذیل مناسب نیست :

 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی
 • تومورها
 • صرع
 • فشار خون بالا یا پایین
 • ابتلا به سرطان
 • اختلالات کبدی
 • داشتن سن زیر ۱۸ سال
 • داشتن دستگاه ضربان ساز قلبی در بدن
 • داشتن هر گونه دستگاه الکتریکی درمانی در بدن
 • ابتلا به دیابت پیشرفته
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون
 • ابتلا به دیابت نوع اول
 • اختلالات سیستم لنفاوی
 • نارسایی کلیوی
 • پسوریازیس
 • داشتن سمعکی که قابل خارج کردن از گوش نیست.
 • دوران بارداری یا تحت درمان بودن با داروهای ناباروری
 • وضع حمل به تازگی یا قرار داشتن در دوران شیردهی
 • بیماری‌های پوستی مانند کهیر، اگزما، عفونت پوستی، پسوریازیس و…
 • وجود تاتو در بدن
 • مبتلا به کلسترول بالا
 • در صورتی که در داخل بدنتان فلزی وجود دارد مانند وجود ایمپلنت و پروتزهای فلزی یا آی یو دی و…
 • سنگ کیسه صفرا
 • سندرم روده تحریک‌پذیر
 • ابتلا به افسردگی یا تحت درمان بودن با داروهای اعصاب و روان
 • مصرف طولانی مدت آسپرین و مسکن‌ها و داروهای ضدالتهاب

هزینه کویتیشن

کویتیشن در مقایسه با سایر روش های لاغری مدرن با دستگاه قیمت ارزانتری دارد. به عنوان مثال هزینه‌ی لیپوساکشن نسبت به هزینه‌ کویتشین بسیار بالا است. از دیدگاه اغلب افراد، درمان لاغری با کویتیشن اولترسونیک ارزان ترین روش محسوب می‌شود. بنابراین در مقایسه با سایر روش های مشابه فرم‌دهی و لاغری بدن به روش کویتیشن مقرون‌به‌صرفه تر است.

قیمت هر جلسه کویتیشن در کلینیک حدود ۱۲۰ هزار تومان می باشد.

برای اطلاع از قیمت دقیق و همچنین مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: ۲۸۴۲۸۴۰۶

عوارض کویتیشن

گرچه عوارض جانبی کویتیشن بسیار به ندرت گزارش می شود، اما این به این معنا نیست که هیچ کدام از آنها وجود ندارد. عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • قرمزی و سوزش پوست
 • افزایش دمای بدن
 • درد خفیف و درد
 • افزایش تشنگی
 • سردرد

دستگاه کویتیشن

به طور کلی در کشورمان ایران ۱۰ دستگاه رایج برای لاغری وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود است؛ این دستگاه ها عبارتند از :

دستگاه کویتیشن اولتراسوند

سخن آخر…

اگر همچنان سوالی دارید یا مایلید بدانید این روش برای شما مناسب است یا خیر می توانید برای مشاوره رایگان با متخصصان ما با ما تماس بگیرید.

منبع : لاغری.com

خدمات زیبایی

filler injection

جستجو

زیبایی پوست و صورت

fat injection
logo-white

مشاور لاغری و زیبایی شما

کلینیک شمال تهران: ۱۶ ۲۸۴ ۲۸۴

© 2019 لاغری. تمامی حقوق محفوظ است.