لیزر لیپولیز یا لیپولیزر | هزینه و عوارض و کاربردهای لیزر لیپولیز در لاغری موضعی

لیزر لیپولیز ، که معمولا تحت عنوان “لیپولیزر” یا “لیزرلیپو” از آن یاد می شود، یک روش لیپوکالپچر برای از بین بردن توده های چربی در نقاط مختلف بدن می باشد. عمل لیزر لیپولیز ، با استفاده از لیزر به طور مؤثری چربی های ناخواسته واقع در ناحیه صورت و یا دیگر نواحی بدن را ذوب کرده و سپس به بدن اجازه می دهد تا چربی های ذوب شده را متابولیزه نماید و یا اینکه از “آسپیراسیون” استفاده می کند.

آسپیراسیون نوعی مکش (ساکشن) است که به پزشک اجازه می دهد تا مقدار بیشتری چربی را حذف کند. این روش به طور مؤثری می تواند چربی مقاوم در برابر رژیم یا ورزش را با عوارض جانبی کمتری نسبت به روش های سنتی مشابه مانند لیپوساکشن کاهش دهد.

از آنجا که در طول عمل لیپولیزر کاملاً هشیار و بیدار هستید، خطرات کمتری نسبت به لیپوساکشن که معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود دربردارد.لیزر لیپولیز روشی برای درمان کاهش وزن نیست و همچنین برای افرادی که به طور قابل توجهی اضافه وزن دارند نیز مناسب نیست؛ بهتر است از این عمل برای افرادی که دارای مناطق کوچکی چربی موضعی و مقاوم هستند استفاده شود.

در مقایسه با دیگر عمل های تهاجمی نتایج حاصل از این عمل لیزر لیپولیز، در طول مدت زمان کوتاه تری، حاصل می شود و هیچ گونه کبودی یا تورمی نیز از خود برجای نمی گذارد.

مناطقی از بدن که قابل درمان با این عمل لیزر لیپولیز هستند؟

چربی های واقع در قسمت خارج ران ها و خارج باسن (saddlebags)
چربی‌های واقع در طرفین شکم (love handles)
چربی های غبغب
چربی های زیرچشم
چربی های چانه
چربی های زیر بازو
چربی های گردن
و…

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز

کاندیداهای مناسب برای عمل لیزر لیپولیز

هر فردی که دارای توده چربی های ناخواسته و موضعی باشد، می تواند به صورت بالقوه یک کاندیدای مناسب برای عمل لیپولیزر باشد. اما این به این معنی نیست که لیپولیزر، برای همه آنها قابل استفاده باشد. به دلیل تاثیرات نامطلوب احتمالی لیزر بر بعضی از افراد استثناءهایی در این زمینه تعریف شده است. این افراد استثناء که نمی توانند کاندیدای مناسب برای لیزر لیپولیز باشند، عبارتند از:

زنان باردار
بیماران سرطانی
مادران شیرده
بیماران مبتلا به صرع
بیمرانی که از ایمپلنت در بدن خود استفاده می کنند
بیمارانی که از دستگاه ضربان ساز استفاده می کنند
بیماران مبتلا به دیابت نوع شدید
افراد زیر ۱۸ سال
افرادی که دارای اضافه وزن یا کمبود وزن قابل توجهی هستند

کاندیدای مناسب برای لیزر لیپولیز باید وزن بدن ایده آل و سالم  داشته باشد افرادی که دارای اضافه وزن یا کمبود وزن قابل توجهی هستند اصلاً کاندیداهای مناسبی برای عمل لیپولیزر نیستند، زیرا این روش به جای اینکه بر کاهش یا افزایش وزن مترکز باشد بر طراحی و شکل دادن بدن متمرکز است.

کاندیدای عمل همچنین باید انتظارات واقع بینانه ای از آنچه که با درمان از طریق عمل لیپولیزر می تواند به دست بیاورد داشته باشد. اگر شما در تشخیص این که یک کاندیدای مناسب برای این عمل هستید یا خیر مردد هستید بهترین راه برای برطرف شدن شک و تردیدتان، مشاوره با یک متخصص مجرب در این نوع درمان است.

نتایج لیزر لیپولیز چیست؟

عمل لیزر لیپولیز همچنانکه در ادامه خواهیم گفت؛ به دو صورت اجرا می شود : غیرتهاجمی (بدون ساکشن) و تهاجمی (همراه با ساکشن) و بسته به اینکه آیا شما در طول عمل لیپولیز از ساکشن هم استفاده کنید یا خیر، میزان و مدت زمان لازم برای کاهش توده چربی متفاوت خواهد بود.

شما معمولاً نتایج حاصله از لیزر لیپولیز بدون ساکشن را در مدت ۶ تا ۸ هفته مشاهده خواهید کرد اما در صورتیکه که در درمان از ساکشن استفاده شود، نتایج بسیار چشمگیر و فوری است. علاوه بر این عمل لیزر لیپولیز همراه با ساکشن، می تواند به سفتی پوست کمک کند، بنابراین بلافاصله احساس تناسب اندام می کنید.

چگونه برای عمل لیزرلیپولیز آماده شویم؟ بایدها و نبایدهای قبل از عمل

پزشک شما اطلاعات خاصی درباره نحوه آماده شدن برای لیزر لیپولیز را به شما ارائه می دهد. آنها ممکن است به شما نکاتی مثل موارد ذیل را توصیه کنند:

دو هفته قبل از مصرف داروهای ضد التهاب خودداری کنید. این داروها می توانند در روند بهبود زخم بدن شما دخالت کنند.
به مدت یک هفته قبل از عمل از هرگونه اصلاح یا برنزه کردن پوست یا هر فعالیت تحریک کننده و مشابه دیگری در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
قبل از حتماً لیست داروهای تجویزی که شما مصرف می کنید را به اطلاع پزشک خود برسانید. پزشک با دانستن این اطلاعات می تواند در صورت لزوم و تشخیص، متناسب با داروی مصرفی، اقدام احتیاطی و مراقبتی لازم برای قبل از عمل را، به شما توصیه کند.

انواع روش های لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز غیرتهاجمی

در طول درمان، پزشک با یک خودکار یا ماژیک بر روی بدن شما علامت گذاری می کند تا مناطق مورد نظر (مناطق هدف) مشخص گردد. سپس آنها الگوی سفارشی اپلیکاتور را متناسب با آن ناحیه از بدن شما طراحی می کنند تا بدن شما را برای عمل لیپولیز آماده کرده و ناحیه را به درستی هدف قرار دهند.

بعد از آن از شما خواسته خواهد شد تا روی تخت دراز بکشید تا اپلیکاتورها را بر روی بدن تان فیت کنند. اپلیکاتورها در الگو نگه داشته می شوند تا بر بخشی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد تکیه کند. سپس دستگاه لیزر اسکالپشور (SculpSure) روشن شده و درمان شروع خواهد شد.

هنگامی که درمان آغاز می شود در بدن تان احساس خنکی می کنید که این ویژگی کمک می کند تا در طول درمان، پوست شما احساس راحتی کند. چهار دقیقه اول درمان، مرحله ساخت است.

پس از چند دقیقه، احساسات متناوب گرما و خنک شدن عمیق را حس خواهید کرد زیرا لیزرها شروع به از بین بردن سلول های چربی شما می کنند. این فرآیند به مدت ۲۱ دقیقه ادامه خواهد یافت تا روند درمان تکمیل شود.

لیپو لیزر تهاجمی

پزشک یا جراح معمولاً اقدام به ایجاد علامت هایی بر روی نواحی تحت درمان می کنند، این علائم در طول عمل به عنوان راهنمایی برای پزشک ایفای نقش می کنند. سپس یک بی حس کننده موضعی در ناحیه علامت گذاری شده تزریق می شود.

این کار به پزشک یا جراح اجازه می دهد تا در منطقه ای که داروی بی حسی نفوذ کرده برش کوچکی را ایجاد کند. این برش کوچک همان نقطه ای است که از طریق آن لیزر وارد می شود (در داخل یک لوله نازک یا انژیوکت). هنگامی که بیحسی تاثیر خودش را گذاشت، پزشک فیبر لیزر را وارد کرده و درمان را شروع می کند.

شما در تمام طول عمل بیدار و هشیار هستید، اما نباید جز کمی احساس فشار یا احساس تکان هیچ چیز دیگری در منطقه احساس کنید. گاهی اوقات شما ممکن است مقداری حرارت ناشی از لیزر را تجربه کنید که مانند احساسی است که در هنگام حرکت باند الاستیکی تجربه می کنید. این حالت فقط در مناطقی اتفاق می افتد که بیحسی به طور کامل به آنجا نرسیده و در این صورت پزشک شما می تواند عمل را متوقف کرده و در صورت لزوم ماده بیحسی بیشتری را تزریق نماید.

مدت زمان درمان بسته به تعداد مناطق تحت درمان و سایز آنها بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد. پزشک لیزر را در زیر پوست قرار می دهد و در همان حال از حرارت ناشی از لیزر برای ذوب کردن چربی موجود در مناطق دچار مشکل استفاده می کند. چربی ذوب شده می تواند به همان شیوه ای که در لیپوساکشن به کار می رود مکیده شود یا از طریق متابولیسم، از بدن خارج شود. تکنیک ساکشن کمکی -که تحت عنوان آسپیراسیون شناخته می شود- به پزشک اجازه می دهد تا مقدار بیشتری چربی را حذف کند، اما به همان نسبت کمی تهاجمی تر است.

مراقبت های بعد از عمل

پس از انجام این عمل، دکتر شما به شما یک برگه حاوی دستورالعمل های دقیق را ارائه می دهد که روند بازیابی و بهبودی شما را ساده تر می کند. این دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که پوست شما به خوبی درمان می شود.

اگر چه شما باید بتوانید به طور طبیعی بعد از عمل لیزر لیپولیز فعالیت های روزمره خود را به سرعت انجام دهید، اما ممکن است یک ایده خوب باشد که بعد از این عمل، رانندگی نکنید. اگر احساس ناراحتی می کنید، به هیچ وجه نباید رانندگی کنید.
بعد از عمل لیزر لیپولیز، به محض آماده شدن برای خروج از دفتر دکتر، شما قادر خواهید بود که بلند شوید، راه بروید و فعالیت روزمره خود را از سر بگیرید.

مزایای لیزرلیپولیز و مقایسه آن با سایر روش های درمانی مشابه

لیپولیزر در واقع یک روش خوب برای حذف چربی در بخش های خاص بدن است. با این حال، این عمل را نباید به عنوان یک روش کاهش وزن تلقی کرد یا استفاده نمود. زیرا مطالعات بالینی از این واقعیت حمایت نمی کنند. در زیر برخی از مزایا و معایب لیپولیزر لیست شده است

هنگام استفاده از لیزر لیپولیز، هیچ زمان از کارفتادگی و نقاهت وجود ندارد.
لیزر لیپولیز یک روش غیر جراحی بدون درد و بی خطر است.
کاهش سریع فوری و چربی ها را به دنبال خواهد داشت.

لیپولیزر در مقایسه با لیپوساکشن

اولین شباهت بین این دو این روش این است که آنها هر دو در کاهش چربی مؤثر هستند. تفاوت عمده بین لیپولیزر و لیپوساکشن در نوع تکنیک استفاده شده آنها برای تحقق این هدف است. لیپو لیزر این کار را با استفاده از نور لیزر انجام می دهد در حالی که لیپوساکشن از یک لوله کانال برای جابجایی رسوبات چربی استفاده می کند. از سوی دیگر لیپولیزر بیشتر یک روش مدرن کاهش چربی محسوب می شود در حالی که لیپوساکشن بیشتر یک روش سنتی است.

لیپوساکشن نیاز به زمان بیشتری برای بازیابی و ریکاوری در مقایسه با لیپو لیزر دارد، لیوپولیزر باعث هیچ مشکلی که نیاز به بهبودی داشته باشد نمی شود.

از سن ۳۵ سالگی به بعد، افراد شروع به از دست دادن کلاژن و الاستین در پوست خود می کنند. بنابراین شُلی بیش از حد پوست موجب می شود که احتمالاَ این افراد کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن نباشند. اما این محدودیت در خصوص لیپولیزر صدق نمی کند.

لیپولیزر در مقایسه با کول اسکالپتینگ (پیکر تراشی سرد) (Coolsculpting)

اگر چه هر دو تکنیک فوق روش هایی برای حذف چربی از بدن با استفاده از چراغ های لیزر هستند اما تفاوت هایی نیز با یکدیگر دارند. اولین تفاوت این است که عمل Coolsculpting از کریولیپولیز استفاده می کند که شامل انجماد چربی است. تفاوت دیگر این است که عمل کول اسکالپتینگ Coolsculpting برای چربی های نواحی پشت، شکم و چربی‌های واقع در طرفین شکم (love handles) مناسب است.

در حالیکه لیزر لیپولیز ایده آل برای زیرچشم، چانه، پشت، شکم و ران و چربی‌های واقع در طرفین شکم (love handles) است. همانطور که می بینیم لیپولیزر قسمت های بیشتری از بدن را در مقایسه با Coolsculpting پوشش می دهد.

عوارض عمل لیزر لیپولیز

لیپولیزر یا لیزر لیپولیز یک عمل درمانی بسیار ایمن بوده و در مقایسه با عمل لیپوساکشن خطرات و عوارض جانبی به مراتب کمتری دارد، اما در عین حال برخی از عوارض احتمالی را شامل می شود و کاملاً نمی شود آن را عملی بدون عوارض جانبی احتمالی دانست. با این حال، اکثر عوارض ها، از نظر شدت در پایین ترین درجه ممکن قرار دارند و از نظر علت هم بایکدیگر کاملاً متفاوت هستند.شایع ترین عوارض جانبی لیپولیزر عبارتند از:

بی حسی

برخی از افراد در اندام های بدنشان دچار بی حسی می شوند. اگرچه این حالت تنها در تعداد بسیار انگشت شماری این حالت گزارش شده است.

سوزش

برخی از بیماران پس از انجام عمل لیپولیزر از احساس سوزش در نقاط مختلف بدنشان شکایت دارند.

عفونت

به گفته برخی از مخالفان اگر چه لیپولیزر روش سریعی برای کاهش چربی است، اما این عمل ممکن است به پوست شما آسیب برساند و باعث عفونت شود. چون پوست زیرشکن توسط چراغ های لیزری سوزانده می شود که این حالت موجب تضعیف لایه های پوست شما خواهد شد. البته این موضوع هنوز به اثبات نرسیده است.

کم رنگ شدن پوست

برخی از مخالفان استدلال می کنند که لیپولیزر باعث کمرنگ شدن پوست (رنگدانه های پوستی) می شود.

تورم و کبودی

شایعترین عارضه جانبی پس از عمل “لیزر لیپولیز” این است که شما ممکن است مقداری تورم و کبودی را تجربه کنید، اما این عارضه موقت است و قاعدتاً باید ظرف چند روز از بین برود. این عارضه تنها در زمانی رخ می دهد که در کنار لیزر لیپولیز از مکش (ساکشن) کمکی استفاده می گردد.

در هر حال برای کاهش خطر ابتلا به هر گونه عوارض جانبی ناشی از عمل لیزر لیپولیز، مشاوره های ارائه شده توسط پزشک خود و همچنین مراقبت های پس از درمان را مو به مو دنبال کنید.

قیمت و هزینه عمل لیزر لیپولیز

هزینه های عمل لیزر لیپولیز یا لیپولیزر نسبت به جراحی و دیگر روش های مشابه بسیار مقرون به صرفه است به گونه ای که باعث می شود تا بسیاری از مردم به جای عمل جراحی این روش را انتخاب کنند.
برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
۰۲۱-۲۸۴۲۴۱۰۳

خدمات زیبایی

filler injection

جستجو

زیبایی پوست و صورت

fat injection
logo-white

مشاور لاغری و زیبایی شما

کلینیک شمال تهران: ۱۶ ۲۸۴ ۲۸۴

© 2019 لاغری. تمامی حقوق محفوظ است.