لاغری با روش RF | مزایا و هزینه لاغری با آر اف یا رادیو فرکانسی

لاغری با روش RF یکی از روش‌هایی است که امروزه افراد برای تناسب اندام خود و داشتن ظاهری زیباتر از آن استفاده می‌کنند. از نظر بسیاری از متخصصان این روش یکی از روش‌های شکل‌دهی به بدن است که کمترین خطر را برای فرد به دنبال دارد و گذشته از این با استفاده از این روش نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین جراحی وجود ندارد.
امروزه حتی جوانان نیز، به سبب مشغله‌هایی که دارند، نیازمند روش‌هایی برای بهبود ظاهر خود هستند. شاید خیلی از شما نیز از روش‌های مختلفی که افراد را به امتحان آن‌ها برای لاغری وسوسه می‌کنند، نظیر استفاده از کمربندهای لاغری، شلوارهای لاغری و … ،استفاده کرده باشید، اما به احتمال زیاد نتیجه‌ای نگرفته‌اید، چرا که این روش‌ها تنها روش‌هایی برای فروش محصولات تولیدشده‌‌ی فاقد کاربرد هستند.

لاغری با روش RF یکی از روش های موثر برای پیکرتراشی و لاغری موضعی است. لاغری با روش RF مخفف لاغری با روش رادیو فرکانسی (radiofrequency treatment) بوده و مطابق اصطلاحات پزشکی یک روش غیر جراحی برای بازگرداندن تناسب اندام فرد و بهبود پوست است که در آن از امواج رادیویی استفاده می شود.

چگونگی انجام عمل با استفاده از روش لاغری با RF

در این روش از دستگاه‌های پیشرفته‌ای که به‌صورت اختصاصی برای این کار طراحی شده‌اند برای درمان بیماری‌های پوستی‌ همانند چین و چروک، سلولیت یا بافت چربی بیش از اندازه، هم در زنان و در هم مردان استفاده می‌شود.

در این روش با استفاده از دستگاهی به نام دستگاه rf از امواج رادیویی برای تولید انرژی گرمایی زیاد استفاده می‌شود. این گرمای بسیار بالا که ناشی از فرکانس‌های رادیویی است، حباب‌های بسیار کوچکی را میان مولکول‌های آب میان‌بافتی ایجاد می‌کند. این حباب‌ها پس از برخورد با دیواره‌ی سلول‌های چربی ناحیه‌ی مورد نظر، آن‌ها را تخریب می‌کند و به مخزن دستگاه هدایت می‌نماید. بر خلاف روش‌های تهاجمی که اغلب عمدتاً بر روی لایه‌های سطحی پوست اثر می‌گذارند، در روش لاغری با روش RF سطوح عمیق پوست مورد درمان قرار می‌گیرند، بدون این‌که سطوح بیرونی پوست، مانند اپیدرم، آسیب ببینند.

از جمله دیگر مزایای بسیار مهم استفاده از روش لاغری با روش RF این است که با از بین بردن چربی‌های یک ناحیه، دیگر امکان تجمع چربی‌ها در آن نقطه وجود ندارد و بدن فرم خود را در آن ناحیه برای همیشه حفظ خواهد کرد. البته در مورد برخی از مراجعان انجام عمل به صورت دوره‌ای برای حفظ نتیجه توصیه می‌شود.

از آن‌جا که گرما محرکی است که انقباض بافت‌های زیر پوست را، خصوصاً در لایه‌ی میانی پوست، بیشتر می‌کند، بافت‌های نرم موجود در آن قسمت از بدن فشرده شده، منقبض می‌شوند، و حتی کلاژن‌های جدیدی تولید می‌کنند.

با قرار دادن کلاژن‌های جدید، که در لایه‌ی عمقی پوست ساخته شده‌اند، می‌توان این بافت‌های نرم را با اشعه‌های رادیویی که به شکل‌دهی و سفت‌کردن این بافت‌ها کمک می‌کند به کار گرفت تا پوستی با سطح جوان به دست آید و افتادگی‌های آن برطرف گردد.

این روش به دو صورت تک‌قطبی و دوقطبی قابل انجام است. در روش تک‌قطبی تنها از یک الکترود برای انجام عمل و وارد آوردن حرارت به سلول‌های زیرین پوست فرد استفاده می‌شود. در روش دوقطبی از دو الکترود برای این کار استفاده می‌شود. البته مهم‌ترین اختلاف این دو روش تعداد الکترودهای مورد استفاده برای عمل نیست.

آن‌چه حائز اهمیت است، این است که در صورت استفاده از روش تک‌قطبی، به سبب آن‌که فقط از یک الکترود استفاده می‌شود، مدار الکترونیکی داخل بدن کامل نمی‌شود و از همین روی لازم است تا از یک اتصال به زمین نیز استفاده شود تا با استفاده از آن، مدار الکترونیکی ایجاد شده کامل شود. این اتصال از قسمتی از بدن مراجع، معمولاً شکم یا پشت، به زمین صورت می‌گیرد. اما در روش دو قطبی به علت استفاده از دو الکترود مدار الکترونیکی کامل است و نیازی به استفاده از اتصال برای ایجاد مسیر بازگشت جریان برق وجود ندارد.

نکاتی در مورد مدت زمان عمل، میزان درد و دوره نقاهت در روش RF

کاهش چربی‌های محل مورد نظر بستگی به فرد دارد. گاهی ۱ تا ۳ جلسه برای فرد کافی است و گاهی ۸ تا ۱۰ جلسه. اما در هر صورت توصیه می‌شود که در هر ماه یک بار انجام عمل برای حفظ نتیجه مجدداً صورت پذیرد. فرد معمولاً از همان روز انجام عمل اثرات آن را ملاحظه می‌کند. البته نتیجه‌ی کامل استفاده از این روش به تدریج و پس از چندین ماه کامل می‌شود. پس از عمل فرد نیازی به استراحت برای گذراندن دوران نقاهت ندارد و می‌تواند کارهای روزمره‌ی خود را همانند گذشته انجام دهد. از جمله دیگر مزایای این روش این است که برای انجام آن نیاز به هیچ‌گونه بی‌حسی و بیهوشی نیست.

در مورد درد نیز می‌توان به خصوصیات فردی اشاره کرد. میزان تحمل درد هر فرد با دیگری فرق دارد. اما در هر صورت کرم بی‌حسی موضعی مدتی پیش از عمل روی پوست زده می‌شود که پیش از آغاز عمل از روی پوست پاک می‌گردد.

طول عمل نیز بستگی به کاربرد مورد نظر و سطح مورد عمل متغیر بوده اما میانگین زمان عمل چیزی بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه است.

همان‌طور که گفته شد انجام این عمل نیاز به طی دوره‌ی نقاهت آن‌چنانی ندارد. ممکن است برخی عوارض جانبی همانند قرمز یا کبود شدن ناحیه‌ مشاهده شود که مشکلاتی جدی نیستند و خیلی زود برطرف می‌شوند. توصیه می‌شود تا پس از انجام عمل آب بیشتری در طول روز بنوشید و در رژیم غذایی خود میوه و سبزیجات بیشتری را جای دهید.

مزایای استفاده از روش RF

تا اینجا توضیحی در مورد این‌که به طور کلی لاغری با روش RF به چه صورت انجام می‌پذیرد ارائه دادیم و دانستیم که این روش می‌تواند برای حل مشکلات در افراد سالمند و دیگر افراد درگیر با مشکلاتی مانند چاقی، چه فوایدی به دنبال داشته باشد. اما آیا استفاده از لاغری با روش
RF برای تمامی افراد توصیه شده و مفید است؟

کاربردهای استفاده از لاغری با روش RF

۱٫ رفع چین و چروک و کمک به کلاژن‌سازی پوست

با استفاده از این روش می‌توان برای کلاژن‌سازی نواحی مختلف پوست که بر اثر کهولت سن در قسمت‌های مختلف بدن دچار تغییر شکل شده‌اند، مثل خطوط کنار چشم، خط خنده، چین و چروک‌های پوست و مواردی از این دست استفاده نمود و شاهد نتایج بسیار قابل توجهی باشیم.

۲٫ کاهش چربی‌های بدن

علاوه بر کلاژن‌سازی، که سبب برطرف نمودن مشکلات پوستی ناشی از افرایش سن می‌شود، با استفاده از این روش می‌توان چربی‌های عمومی بدن که هم در زنان و هم در مردان ایجاد می‌شوند را نیز درمان کرد. با این حال به لطف درمان لاغری با روش RF زمان رنج بردن از برآمدگی‌های روی پوست به سبب سلولیت‌ها به پایان رسیده است. به‌سبب بافت‌ها و چربی‌هایی که به علت سلولیت ایجاد شده‌اند، گرمای ایجاد شده در روش لاغری با روش RF سبب کم شدن برآمدگی‌های ناشی از بافت‌های چربی اضافی می‌شود.

سلولیت‌ها و چربی‌های عمومی بدن یک چیز مشترک دارند و آن این است که هر دو در لایه‌های عمیق بافت‌های بدن هستند. البته خوشبختانه در روش لاغری با RF تنها از بین بردن چربی‌های اضافی بدن است و عمق آن‌ها چندان اهمیتی ندارد. گرمای حاصل از امواج رادیویی مورد استفاده در این روش باعث ذوب شدن چربی‌های بدن شده و آن‌ها را به داخل سیستم طراحی شده برای این کار هدایت می‌کند.

نتیجه‌ی این روش تقریباً مشابه عمل جراحی کاهش چربی بدن است. استفاده از این روش در کاهش چربی‌های جمع شده در نواحی رایج تجمع چربی نظیر ران و باسن هیچ‌‌گونه عارضه‌ی جانبی ندارد و نتیجه‌ی خود را حتی پس از اولین جلسه‌ی درمان نشان می‌دهد.

۳٫ سفت کردن پوست

به طور تقریبی چروک‌های پوستی، که سبب ایجاد خطوطی روی پوست افراد سالخورده می‌شوند، نتیجه‌ی طبیعی افزایش سن است. اما برخی از دیگر مشکلات پوستی، تنها منحصر به چین و چروک ناشی از افزایش سن نمی‌شوند، به عنوان مثال به علت افزایش یا کاهش ناگهانی وزن ممکن است خطوطی روی چهره‌ی فرد مشاهده شود.

در هر صورت با توجه به کیفیت پوستی که ما از نظر ظاهری شاهد آن هستیم، می‌توان با استفاده از روش استفاده از امواج رادیویی، تغییراتی را در عمق پوست ایجاد نمود. در این میان می‌توان گفت استفاده از لاغری با روش RF بهترین روش غیر جراحی برای حصول به بهترین نتیجه‌ی ممکن است.

با به کار بردن لاغری با روش RF بافت‌های نرم عمیق زیر پوست توسط تجهیزاتی باعث برانگیختگی پوست شده و در نتیجه کلاژن‌های جدید ساخته می‌شوند و این عمل با به کارگیری لاغری با روش RF بهبودی را تسهیل می‌نماید.

بدین ترتیب با استفاده از این روش، پوست قسمت‌های مختلف بدن، که از روش RF برای لاغر کردن آن استفاده شده، حالتی سفت و کشیده پیدا می‌کنند و در نتیجه گاهی اوقات این روش اتوی پوست یا لیفتینگ پوست بدون جراحی نیز نامیده می‌شود.

۴٫ ترمیم لیپوساکشن بعد از عمل

نمی توان گفت تمامی افرادی که عمل لیپوساکشن را انجام می‌دهند، پس از عمل با پوستی عاری از هرگونه جای جراحت مواجه خواهند بود. ناحیه‌ای که چربی‌های آن در عمل لیپوساکشن برداشته می‌شوند، دچار نوعی برآمدگی می‌گردند و نسبت به بافت‌های پوست اطراف ناحیه‌ی جراحی شده، عضلات بدن و دیگر قسمت‌های دارای چربی در بدن نامتناسب به نظر می‌رسند. اگرچه برای رفع این مشکلات در افرادی که عمل لیپوساکشن انجام داده‌اند، روش‌هایی از پیش وجود دارد، با این حال با استفاده از این روش نیز می‌توان برای ترمیم و تسکین پوست آسیب دیده در نتیجه‌ی جراحی استفاده نمود.

۵٫ کنترل کردن تغییر شکل اندام‌ها

همان‌طور که می‌دانید شکل‌دهی به اندام‌های بدن همواره نیاز به کارهای سخت و حتی جراحی دارد. اما با استفاده از روش درمانی RF می‌توان تغییر شکل اندام‌های بدن را با کار بر روی لایه‌های زیر پوست انجام داد و لایه‌های روی پوست را دست نخورده باقی گذاشت.

<>h2روش لاغری با RF  در کدام قسمت‌های بدن قابل استفاده است؟

ران، شکم و باسن: از این روش برای از بین بردن چربی‌های تجمع یافته در این نواحی، خصوصاً در مورد افرادی که ورزش و رژیم‌درمانی برای آن‌ها مفید نبوده است، استفاده می‌شود.
سطح پوست: اگرچه با استفاده از این روش، سطح پوست تحت تأثیر مستقیم قرار نمی‌گیرد، با این حال با استفاده از امواج رادیویی با فرکانس بالا، که سطوح زیرین پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهند، می‌توان سبب افزایش توان کلاژن‌سازی پوست شد و علاوه بر این پوست را سفت و کشیده نمود.
شل شدن پوست در افرادی که با کاهش و افزایش ناگهانی و شدید و وزن مواجه هستند، زنان باردار پس از زایمان و … باعث می‌شود تا بسیاری از افراد از ظاهر پوست خود ناراضی بوده و به دنبال انواع روش‌های موضعی برای سفت کردن پوست خود باشند. اما روش‌های موضعی عموماً پاسخ‌گو نیستند و بر خلاف آن روش لاغری با آر اف می‌تواند کاملاً پوست را سفت و کشیده سازد.
علاوه بر موارد فوق که عمده نواحی‌ هستند که این روش روی آن‌ها اعمال می‌شود، می‌توان از روش آر اف روی نواحی بازو، پهلو، کمر و … نیز استفاده نمود.

عوارض احتمالی استفاده از لاغری با روش RF

اگرچه لاغری با روش RF یکی از بهترین روش‌های ابداعی برای مراقبت از پوست، شکل‌دهی بدن، از بین بردن سلولیت‌ها و مواردی از این قبیل است، با این حال باید گفت این امکان وجود دارد که استفاده از آن برای برخی از بیماران که شرایط خاصی دارند، مشکل‌ساز و حتی خطرناک باشد.

روش درمانی با استفاده از امواج رادویی دارای عوارض جانبی بسیار جزئی‌ است. در حالیکه می‌توان عوارض جانبی این روش را در مقایسه با اثرات و نتایج آن نادیده گرفت، با این حال باز هم این روش ۱۰۰ درصد بدون خطر نیست.

ضعف و کبودی

یکی از اثرات جانبی این روش درمانی ضعف و کبودی است. همان‌گونه که هیچ دو انسانی شبیه به هم نیستند، البته به غیر از دوقلوهای همسان، اثرات جانبی استفاده از لاغری با روش RF نیز ممکن است از فردی به فرد دیگر متغیر باشد. یکی از توصیه‌های مفید برای کاهش عوارض جانبی پس از استفاده از امواج رادیویی این است که فرد از انواع لوسین‌ها و دیگر مواد روی پوست ناحیه‌ی حرارت دیده خودداری نماید.

تشعشع در فرکانس رادیویی

استفاده از امواج رادیویی در این روش سبب ایجاد تابشی می‌شود که بسیاری از افراد بر این باورند که این تشعشع برای آنان مضر است. لیکن بر خلاف این باور عمومی، میزان امواج رادیویی در این روش کاملا در حد مجاز بوده و مشکلی برای سلامت انسان ندارد. با این حال این فاکتور باید در افرادی که به هنگام انجام این عمل احساس درد می‌کنند، مورد توجه قرار گرفته و به دقت مورد بررسی قرار گیرد. چرا که برخی از پزشکان نادیده گرفتن درد و استراحت ندادن به بیمار برای سنجش کاهش آن را عاملی برای ابتلا به سرطان پوست می‌دانند.

دیگر اثرات جانبی

لاغری با روش RF به غیر از مواردی که به آن‌ها اشاره شده، به‌طور کلی، دارای عوارض جانبی قابل توجهی نیست. با این حال اخیراً برخی از عوارض نظیر سوختگی پوست، زخم‌های دائمی، تغییر رنگ پوست، عفونت، کاهش چربی‌های عمیق پوست و … در برخی از افراد مشاهده شده است که نیاز به تحقیق و بررسی بیشتر را در مورد این روش مشخص می‌نماید.

خروجی استفاده از این روش همواره قابل پیش‌بینی نیست

به کارگیری روش استفاده از امواج رادیویی برای رفع مشکلات پوستی رقیبی بسیار جدی و البته بسیار سودمند به نام ترماژ پوست دارد. در برخی از موارد استفاده از روش ترماژ با توجه به ویژگی‌های شخص مورد نظر مفیدتر از استفاده از روش استفاده از امواج رادیویی است.

برخی از روش‌های درمانی با استفاده از امواج رادویی تنها برای درصد اندکی از افراد جواب می‌دهند.

برخی از متخصصان، با اشاره به روش ترماژ، ابزار می‌دارند که گاهی اوقات هیچ‌کدام از روش‌های درمانی، به طور کلی، برای سفت کردن پوست در یک شخص خاص نمی‌توانند آن‌طور که باید کارایی داشته باشند.

بنابراین نگرانی در مورد پاسخ ندادن هیچ‌کدام از روش‌های درمانی، و غیر قابل پیش‌بینی بودن استفاده از روش استفاده از امواج رادیویی یا همان روش RF وجود داشته و تنها منحصر به استفاده از روش اخیر نیست.

توصیه‌های بسیار مهم پیش از استفاده از روش RF

آن‌چه بیشتر سبب نگرانی افراد می‌شود این است که آیا استفاده از این روش سبب آسیب رساندن به پوست‌شان می‌شود یا خیر. تنها راه پیدا کردن پاسخ این پرسش، مشاوره با متخصص مربوطه است.

مراقب کلینیک‌هایی که برای استفاده از این روش به آن‌ها مراجعه می‌کنید باشید، چرا که برخی از آن‌ها بدون داشتن تخصص و مهارت لازم تنها قصد تحت درمان قرار دادن فرد مراجعه‌کننده و کسب درآمد از این روش را دارند. کلینیک‌های معتبر در درجه‌ی اول پوست شما را مورد آزمایش و بررسی قرار می‌دهند و حتی برای شما در نخستین مراجعه چک‌آپ‌های رایگان در نظر می‌گیرند. هدف این کلینیک‌ها جلب اعتماد شما و نشان دادن تخصص خود در انجام کارها است.

در این کلینیک‌ها معمولاً پیش از انجام عمل اصلی این عمل به صورت آزمایشی بر روی قسمت کوچکی از بدن مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا از نبود عوارض جانبی جدی در مورد شما اطمینان حاصل شود. علاوه بر این توصیه می‌شود تا قسمت افرادی که دارای محدودیت استفاده از روش آر اف را دارند مطالعه نمایید تا از واجد شرایط بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

آیا آراف برای شما مناسب است

برای پاسخ به این سوال در درجه‌ی اول بایستی نظر پزشک متخصص را دانست، با این حال قصد ما بر آن است تا پیش‌آگاهی‌ در مورد افراد واجد شرایط برای استفاده از این روش به شما ارائه دهیم:

افرادی که دارای چربی‌های تجمع یافته‌ی بسیاری در نواحی شکم، باسن و ران هستند و با استفاده از روش‌های طبیعی مثل ورزش یا رژیم غذایی قادر به از بین بردن آن‌ها نبوده‌اند
سالمندان برای کاهش چین و چروک پوست صورت
زنان باردار پس از زایمان برای برطرف نمودن افتادگی پوست
افرادی که به طور ناگهانی دچار تغییر وزن شده و به شل شدن پوست دچار گشته‌اند
افرادی که قصد تغییر شکل قسمتی از اندام خود را دارند
البته بایستی توجه داشت که استفاده از این روش برای تمامی افرادی که متقاضیان عمده‌ی استفاده از این روش هستند، میسر نیست. محدودیت‌هایی برای استفاده از این روش وجود دارند که پیش از استفاده از این روش، باید به آن‌ها توجه شود.

روش آر اف برای چه کسانی مناسب نیست

افرادی که دچار اختلال حسی هستند. این افراد به علت آن‌که قادر نیستند درد، سوزش و … را احساس نموده و آن‌ها را به پزشک منتقل سازند، بهتر است از این روش استفاده نکنند.
زنان باردار بهتر است برای استفاده از این روش تا زایمان صبر کرده و پس از زایمان اقدام به عمل نمایند.
افرادی که در بدن قطعات پروتز فلزی دارند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.
بیماران قلبی که از دستگاه ضربان ساز قلب استفاده می‌کنند نمی‌توانند از این روش استفاده کنند چرا که جریان برق داخل بدن سبب اختلال کار این دستگاه شده و ممکن است خطراتی بسیار جدی‌ به دنبال داشته باشد.

خدمات زیبایی

filler injection

جستجو

زیبایی پوست و صورت

fat injection
logo-white

مشاور لاغری و زیبایی شما

کلینیک شمال تهران: ۱۶ ۲۸۴ ۲۸۴

© 2019 لاغری. تمامی حقوق محفوظ است.