لاغری با بادی جت | روش انجام و هزینه ها

بادی جت چیست

لیپوساکشن با فشار آب یا بادی جت، روش لیپوساکشن سنتی را به سطح بالاتری ارتقاء داده و به جراحان اجازه می‌دهد تا مزایایی چون دقت، دوره‌ی بهبودی سریع و حداقل میزان کبودی و تورم را با هم ترکیب نمایند. بادی جت لاغری روشی بسیار ملایم‌تر از لیپوساکشن سنتی است که راحتی بیشتری برای بیماران فراهم می‌کند. دیگر مزایای این روش شامل کاهش درد، افزایش ایمنی، میزان دقت بیشتر و نتایج بهتر می‌باشد. درواقع بادی جت نوع جدیدی ازلیپوساکشن می باشد، اما این روش لاغری دارای نتایج بلند مدتی می باشد و در این روش دستگاه مخصوص واتر جت بر قدرت آب تکیه کرده است و با هدف گرفتن چربی های اضافی تجمع شده و تخریب این چربی ها، باعث استخراج این چربی ها از بدن می شود.
بادی جت حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد و به صورت سرپایی با بی حسی موضعی این کار صورت می گیرد و بعد از انجام آن افراد توانایی انجام فعالیت های عادی روزانه خود را دارند .
با استفاده از این روش می توان نسبت به روش لیپوساکشن چربی بیشتری را استخراج کرد ، و قدرت بالای آب باعث می شود که به راحتی چربی از بافت های اطراف جدا شود ، در نتیجه با استفاده از این روش احتمال آسیب دیدگی سایر بافت های بدن بسیار کاهش پیدا می کند

بادی جت چگونه انجام میشود

در این روش از برش‌های ۲/۱ سانتی‌متری در ناحیه‌ی تحت درمان و یک ابزار مخصوص به اسم کانول استفاده می‌شود. یک جت آب حاوی بی‌حس‌کننده‌ی موضعی با فشار بالا از کانول خارج می‌شود و سلول‌های چربی را پیش از اینکه از ناحیه‌ی مورد نظر حرکت کنند از بین می‌برد. روش بادی‌جت (لیپوساکشن با فشار آب) چربی را بسیار آسان‌تر از لیپوساکشن سنتی از بین می‌برد. این بدین معنی است که کبودی، تورم و درد کمتری برای بیمار وجود دارد. اعصاب کمتری آسیب می‌بینند و زمان انجام آن نیز کوتاه‌تر است. نواحی درمانی مناسب شامل شکم، پهلوها، سینه، کمر، ران‌ها، ساق پا، بازوها و گردن می‌باشد. یکی از بهترین روش های موجود برای لاغری بادی جت است . در روش بادی‌جت از یک جت آب به شکل فن برای از بین بردن چربی استفاده می‌شود.

نواحی مناسب برای انجام عمل بادی جت چیست

بادی‌جت می‌تواند با از بین بردن چربی اضافه و ناخواسته از نواحی مختلف بدن از جمله شکم، باسن، ران‌ها، زانوها، بازوها، چانه و گردن به شکل دادن بدن کمک کند. با اینکه این روش جایگزینی برای برنامه‌های کاهش وزن نیست اما برای برداشتن پاکت‌های سرسخت چربی که به روش‌های متداول کاهش وزن عکس‌العملی نشان نمی‌دهند، بسیار مناسب است.
محبوب‌ترین نواحی جهت درمان عبارتند از:
♣ شکم: رهایی از برآمدگی شکم که به هیچ وجه کوچک نمی‌شود.
♣ پهلوها: شکل دادن بدن
♣ سینه: از بین بردن سینه‌های بزرگ مردان
♣ سینه: برای زنان، کوچک کردن سینه، تغییر شکل آن برای ایجاد تناسب با سایر نواحی بدن
♣ بازوها: از بین بردن چربی آویزان بازو
♣ ران‌ها: لاغر کردن ران
♣ ساق پا: شکل بهتر در قسمت پایین پا
♣ گردن: اصلاح شکل گردن

انجام بادی جت برای چه کسانی بهتر است

بهترین کاندیدها اشخاص دارای نواحی با چربی‌های مقاوم هستند که با ورزش تغییری در آنها ایجاد نمی‌شود. کاندیدهای مناسب برای بادی‌جت باید توقعات واقع‌بینانه‌ای داشته باشد. این روش می‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد، هرچند بهترین حالت بدن را برای شما ایجاد نمی‌کند. باید پیش از عمل توقعات خود را با دقت در نظر بگیرید و با جراح در میان بگذارید.
بادی‌جت در بیماران با محدوده‌ی وزنی سالم، کیفیت مناسب پوست و اشخاصی که به دنبال تراش دادن پاکت‌های چربی خود هستند، بیشترین تاثیر را دارد. سن مسئله‌ی مهمی نیست با این حال ممکن است برخی بیماران مسن به علت کاهش میزان کلاژن و الاستین دچار مشکل افتادگی پوست شوند.

فرآیند انجام عمل بادی جت در دو مرحله انجام می‌شود

مرحله‌ی ۱: نفوذ

با استفاده از جت آب، محلول سالین که حاوی آدرنالین(برای کاهش خونریزی) و بی‌حس‌کننده‌ی موضعی است در ناحیه‌ی تحت درمان نفوذ پیدا می‌کند.
در این مرحله، جت اساساً برای توزیع داروها استفاده می‌شود. حجم مایع تزریقی کم بوده و تورم و تغییر شکل ناچیزی را در این ناحیه ایجاد می‌کند. این امر موجب راحتی درمان برای بیمار شده و از افزایش حجم و بارگذاری دارو که در سایر روش‌ها ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.
جت آب بطور قابل ملاحظه‌ای موجب تسریع توزیع و نفوذ مایع در ناحیه‌ی تحت درمان می‌شود و در نتیجه زمان کلی این روش و میزان کار جراح کاهش پیدا می‌کند. مرحله‌ی نفوذ معمولاً ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بطول می‌انجامد.

مرحله‌ی ۲: تراش دادن

مرحله‌ی بعدی از بین بردن و بیرون کشیدن چربی است. با استفاده از این تکنیک ملایم، جراح دارای کنترل بیشتری بر فرایند پیکرتراشی است. از آنجایی که ناحیه‌ی تحت درمان در اثر مایع اضافه و تورم شکل غیرطبیعی به خود نمی‌گیرد، جراح می‌تواند با اعتماد به نفس و دقت بیشتری عمل تراش دادن را انجام دهد و کار بر اساس حدس و گمان که معمولاً در روش‌های معمول لیپوساکشن برقرار است، وجود ندارد. دستکاری و میزان دوباره‌کاری نیز با روش بادی‌جت به مقدار قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند. مرحله‌ی پیکرتراشی و ساکشن تا زمانی که شکل مطلوب حاصل شود، ادامه دارد.
بیشتر از ۹۰ درصد از بیماران بعد از چهار روز هیچ دردی احساس نمی‌کنند. معمولاً تمام بیماران پس از یک تا سه روز می‌توانند به کار خود بازگردند. در این روش در مقایسه با لیپوساکشن سنتی تورم و کبودی کمتری وجود خواهد داشت. بیماران در حین روش بادی‌جت قادر به ایستادن هستند و به این ترتیب تنظیم دقیق درمان امکان‌پذیر است. کبودی و تورم کمتری در مقایسه با روش‌های سنتی وجود دارد. تمام این مزایا به معنی کم شدن اصلاحات، تورفتگی‌ها و عدم تقارن است.

بادی جت

بادی جت

مزایا انجام عمل بادی جت

با توجه به مقالاتی که با معرفی اصل مقاله به همراه ترجمه کوتاه آن که توسط متخصصین جهانی در زمنیه بادی جت انجام شده است ، به این نتجیه رسیدم که بادی جت دارای کم ترین عوارض سطحی و ضررهای ممکن برای بدن می باشد.

–       روش ظریف و ایمن : این روش برای پیکرتراشی بدن بسیار ملایم‌تر است. در بادی‌جت بدون آسیب به بافت اطراف از نیروی آب برای از بین بردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.
–       حداقل درد و ناراحتی : تنها یک آرام‌بخش خفیف مورد نیاز است. در نتیجه بیمار در حین انجام این روش می‌تواند بایستد و برای مشاهده‌ی نتیجه خود را در آیینه ببیند. برای روش بادی‌جت یک آرام‌بخش خفیف نیاز است، بنابراین نیازی به بیهوشی عمومی نیست.
–       ریکاوری سریع
–       کبودی و تورم کم
–       امکان درمان تحت بیهوشی موضعی / بدون نیاز به بیهوشی عمومی
–       قرار گرفتن  در معرض داروی کمتر
–       بدون خطر واکنشهای مضر چرا که ماده خارجی یا سنتتیک وارد بدن نمی گردد

در این روش از یک دستگاه با لبه‌ی برشی تحت عنوان بادی‌جت استفاده می‌شود که دارای میزان دقت بالا و زمان بهبودی بسیار کمتر است. در لیپوساکشن سنتی حجم بالایی از آب برای برداشتن چربی استفاده می‌شود. این امر موجب جلوگیری از شکل‌گیری طبیعی و مناسب بدن شده و کار جراح را نیز کمی سخت‌تر می‌کند. در روش بادی‌جت حجم کمتری آب استفاده می‌شود و در نتیجه فرایند پیکرتراشی دقیق‌تر است. روش بادی‌جت بصورت سرپایی انجام شده و بیماران می‌توانند تا حداکثر ۴ ساعت بعد از درمان به منزل بازگردند. با کمک بادی جت نیروی ملایم و قابل کنترل water jet برای خارج کردن سلول های چربی به همراه کاهش خطر تروما یه بافت های مجاور بکار می رود فشار خوب و fan shaped واتر جت برای ساختارهای گوناگون بافت همبند تنظیم شده است به طوریکه سلول های هدف گیری شده چربی می توانند از بافت جدا شده و به سرعت خارج می شود همچنین با روش بادی جت مقادیر کم محلو ل بیهوشی تاثیری جزئی بر روی بافت دارند این روش حداقل آسیب را به سلول های چربی برداشته شده می رساند همچنین سلول های چربی تا حد زیادی دست نخورده سالم و زنده ( حدود ۹۰% ) باقی خواهد ماند و این امر باعث بقای بیشتر سلول های چربی پیوندی (بالای ۸۷%) خواهد شد باید توجه داشت که تنها سلولهای چربی سالم می توانند زنده و باقی بمانند و سلول های آسیب دیده خیلی سریع توسط بدن جذب خواهند شد . مانند لیپوساکشن سنتی سلول‌های چربی بطور دائمی از بدن دفع می‌شوند. ا استفاده از این تکنیک لیپوساکشن، سلول های چربی از مناطق تحت درمان حذف می شوند و یک فرم مخصوص شکل بدن را برای یک راه حل طولانی مدت فراهم می کنند.

هنگام استفاده از لیپوساکشن آب بدن Jet Water، بهترین روش را دریافت می کنید. این روش از یک روش ملایم برای به دست آوردن بهترین نتایج لیپوساکشن می تواند ارائه دهد. این یک روش نوآورانه و جدید است. در طول زمان تحرک، راحتی بیشتری به شما می بخشد و با Body-Jet Water Liposuction، شما تمام ناراحتی های روانی لیپوساکشن های معمول را از بین می برید. با استفاده از قدرت بسیار متمرکز آب برای حذف سلول های چربی بدن، با استفاده از لیپوساکشن های آب بدن Jet یک روش موثر است. جت آب، سلول های چربی را از بافت های اطراف آن جدا می کند و احتمال آسیب به بافت های اطراف، از جمله پوست، عضلات، اعصاب، رگ های خونی و اتصالات سپتوم را محدود می کند. یک درمان ایمن و موثر، این روش روش لیپوساکشن آب بدن است.

اگر به دنبال یک روش لیپوساکشن باشید که می تواند پوست شما را بدون نیاز به تمیز نگه داشتن پوست، بدون هفته ها بهبود بخشد، Body-Jet Water Liposuction برای شما مناسب است. از آنجا که این روند بسیار ملایم است، آن را به عنوان یک روش بیمار تحت بی حسی موضعی انجام می شود. با در نظر گرفتن ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برای هر قسمت از بدن که درمان می شود، بدون نیاز به کار کردن، وارد و خارج شوید. به دلیل تندرستی این روش و بازگشت سریع به فعالیت، این تکنیک به عنوان “چرت زدن ناهار” شناخته می شود.

شما می توانید از استفاده از Body-Jet Water Liposuction استفاده کنید. پس از رژیم غذایی و ورزش، ممکن است نقایص کوچکی را پیدا کنید که فقط به نظر نمی رسد بخشی از آن باشد. برای بدست آوردن شکل بدن که می خواهید، روش Body-Jet با نیازهای شما مطابقت دارد. روش های دردناکی با روند بهبودی دردناک را انجام ندهید، Body-Jet Water Liposuction را انتخاب کنید و از مزایای بی حد و مرز، از جمله خرابی حداقل، خطرات پزشکی کم، فشار خون بالا، استفاده از بیهوشی موضعی، آسیب های کمتر به بافت های اطراف، و کبود شدن کمتر و تورم همراه است .

Body-Jet Water لیپوساکشن مانند دیگر روش های لیپوساکشن نیست. تکنولوژی جت آب این تکنیک را یک رویکرد ملایم و ایمن می سازد که منجر به نتایج مناسبی می شود. با استفاده از Body-Jet، نتایج صاف و طولانی مدت با کمترین ناراحتی و خرابی مواجه خواهید شد.  چربی که از جراحی بادی جت از بافت بدن خارج می شود به دلیل محلول در آب بودن بافت سالمی دارد و می توان آن را در نواحی مختلف بدن از جمله سینه ها ، باسن ، نواحی صورت و حتی زیر پوست دست تزریق کرد . این چربی به دلیل پیوند چربی که با سلول های چربی موجود در بدن می دهد خاصیت کلاژن سازی پوست های تضعیف شده را به آنها باز میگرداند .

معایب و ضرر های عمل بادی جت کدام است

جت لیپوساکشن بدن یک روش ایمن تر و موثر برای لیپوساکشن معمولی است. آخرین نوآوری در تکنولوژی لیپوساکشن Body Jet Liposuction یک روش ساده جراحی زیبایی است که برای چربی ها با اسپری مایع طراحی شده است. همچنین به عنوان آب لیپو یا آب جت لیپوساکشن (WAL) شناخته شده است، با استفاده از تکنیک خندهدار در مجسمه سازی و شکل دادن به بدن، با نتایج سریعتر قابل مشاهده و زمان بهبودی نسبت به سایر روشهای لیپوساکشن است.

با توجه به مطالعات انجام شده، بدن جت لیپوساکشن در حال حاضر یکی از موثرترین راه برای حذف سلول های ناخواسته چربی در برخی قسمت های بدن از طریق تکنولوژی لیپوساکشن است. نتایج لیپوساکشن جت لیتیوم بدن می تواند از عوارضی باشد که بدن تجربه می کند. پس از درمان از آنجا که Water Jet Lipo نمیتواند عوارض جانبی لیپوساکشن را کاملا حذف کند، بیماران هنوز هم باید از خطرات کلی هنگام انجام این عمل مطلع شوند.
افتادگی یا فرورفتگی پوست که به صورت موقت بوده و برطرف خواهد شد .
● عفونت : در صورتی که شکاف های ایجاد شده برای انجام بادی جت در محل موردنظر به خوبی ضدعفونی و تمیز نشوند امکان عفونت وجود دارد.
● نکروز یا بافت مردگی که پس از عمل منجر به عفونت نیز می شود.
● جمع شدن یا هماتوم خون در محل ساکشن که در اثر خونریزی شدید حاصل می شود.
● کم شدن آب بدن به دلیل خروج آب از بدن در حین عمل و عدم دریافت آب کافی
● آسیب به بافت های ضروری بدن : زیرا وجود رگ های خونی باعث عدم تمرکز و دید کافی برای جراح می شود ، در نتیجه ممکن است به دیگر بافت ها آسیب برسد .
● تجمع آب در ریه : اگر تزریق آب به بدن بیش از حد باشد ، مقدار اضافی به طور خطرناکی ممکن است در ریه ها جمع گردد.
● بی نظمی یا ناصافی بدن : این عارضه می تواند در اثر نظارت ضعیف و انجام ساکشن خیلی نزدیک به پوست ایجاد گردد.

هزینه و قیمت انجام بادی جت چقدر است

بدن هر شخصی با دیگری فرق می‌کند بنابراین با یک بررسی جزئی نمی‌توان هزینه لیپوماتیک و لیپوساکشن بادی جت را تخمین زد. ممکن است لگن و باسن یک بیمار از بیمار دیگر برجسته‌تر باشد. هزینه لاغری موضعی با بادی جت ، بسته به مرکز یا  کلینیک انتخابی ، وسعت منطقه ی تحت درمان ، میزان چربی استخراج شده ، دستمزد پزشک معالج و تعداد نواحی مورد درمان تعیین می شود و به دلیل قرار داشتن این روش جزو عمل های زیبایی ، بیمه ها هزینه ی آن را پرداخت نخواهند کرد .

مراقبت های لازم بعد از انجام بادی جت

بیمار بعد از درمان لاغری تنها درد و ورم جزئی خواهد داشت. در واقع اکثر بیماران بلافاصله بعد از اتمام درمان لیپوساکشن لاغری قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود هستند. با اینحال اغلب پزشکان ۱ تا ۲ روز استراحت و مرخصی از محل کار را به بیماران توصیه می‌کنند. به‌هرحال، هر فردی شرایط فیزیکی مختص به خود را دارد و واکنش‌ها به درمان متفاوت است. لازم است بیماران تا یک هفته بعد از درمان یک گن لیپوماتیک را زیر لباس‌های خود بپوشند. هر گونه احساس ناراحتی یا درد خفیف ظرف یک روز برطرف خواهد شد. این درمان به هیچ بخیه‌ای نیاز ندارد و زخم‌های ناشی از سوزن‌های ریز ظرف دو روز محو خواهند شد. ممکن است برخی بیماران دچار کبودی و درد خفیفی شوند، اما قادرند پیاده‌روی کنند، فعالیت‌های معمولی را از سر گیرند و بلافاصله به محل کار خود بازگردند.

خدمات زیبایی

filler injection

جستجو

زیبایی پوست و صورت

fat injection
logo-white

مشاور لاغری و زیبایی شما

کلینیک شمال تهران: ۱۶ ۲۸۴ ۲۸۴

© 2019 لاغری. تمامی حقوق محفوظ است.