درمان سلولیت با مزوتراپی | هزینه و مزایای درمان سلولیت با مزوتراپی | لیپودیسالو

درمان سلولیت با مزوتراپی (لیپودیسالو)

درمان سلولیت با مزوتراپی که با نام لیپودیسالو هم شناخته می شود ،یک روش جایگزین غیر‌تهاجمی و غیر‌جراحی برای لیپوساکشن است که در حذف چربی های موضعی مقاوم در برابر ورزش و رژیم کاربرد دارد. این روش بیشتر برای کانتورینگ و خوش فرم کردن بدن استفاده می‌شود و برای کاهش وزن کاربرد زیادی ندارد. درمان لیپودیسالو یا همان مزوتراپی شامل حذف چربی با استفاده از تزریق های شیمیایی است. فرمول لیپودیسالو شامل ویتامیت‌ها، آنزیم‌ها است. ماده‌ی اصلی که در این روش به عنوان حل کننده‌ی چربی استفاده می‌شود فسفاتیدیل‌کولین با نام تجاری PPC است. این ماده به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و با امولوسیون کردن و تجزیه‌ی چربی و کلسترول اضافی و دفع آن از طریق کبد، کلیه و روده، میزان چربی بدن را تنظیم می‌کند. PPC مورد استفاده در لیپودیسالو از دانه های سویا به دست می‌آید. این ماده به مدت ده سال برای کاهش رسوبات چربی استفاده شده است. در پزشکی از این ماده برای حل کردن کلسترول رسوب کرده در بیماران قلبی و حل کردن آمبولی چربی استفاده می‌شود. ماده ی لیپودیسالو چربی ها را هدف قرار داده و با شکستن پیوند مولکولی بین مولکولهای چربی، چربی را از جامد به مایع تغییر میدهد. این روش تنها پانزده الی سی دقیقه طول میکشد. جلسات درمان همیشه بین شش تا هشت هفته فاصله دارند.

از مزوتراپی در چه نقاطی از بدن می‌توان استفاده کرد

با روش مزوتراپی می‌توان رسوبات چربی بالای زانو، صورت و گردن را درمان کرد. شایع ترین نقاطی که قابل درمان هستند شامل سینه، شکم، پهلوها، چربی پشت و زیر بغل، داخل و بیرون ران، باسن، بازوها، غبغب، گونه ها و فک می‌باشد.مزوتراپی( لیپودیسالو )علاوه بر حل کردن چربی های زیر پوست، ظاهر سلولیت را بهبود می‌بخشد.

درمان سلولیت با مزوتراپی شامل چه مراحلی است

قبل از شروع درمان بدن را ارزیابی، اندازه گیری و عکس برداری میکنند. بی حسی موضعی معمولا با کرم های بیحس کننده انجام می‌شود. ناحیه ی تحت درمان ضدفونی شده سپس PPC به نواحی چربی تزریق می‌شود. برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب سه الی چهار جلسه درمان در مدت دو تا چهار هفته نیاز است. معمولا بعد از درمان ممکن است مقداری تورم، حساسیت به لمس، قرمزی و حالت توده ای در محل تزریق ایجاد شود. بعد از درمان باید آب فراوان بنوشید و ناحیه ی درمان شده را ماساژ دهید. سایر عوارض جانبی احتمالی به ندرت شامل تهوع خفیف، اسهال، تب، عفونت(نادر) و واکنش آلرژیک به PPC است. تا به حال هیچ واکنش آنافلاکسی به PPC گزارش نشده است.

پس از تزریق حل کننده ی چربی چه اتفاقی می‌افتد

در روش درمان سلولیت با مزوتراپی ،بعد از حل شدن و دفع چربی ها، پوست صاف و کشیده می‌شود و هیچ گونه شل شدگی یا افتادگی در پوست نخواهد بود. سلول‌های چربی به طور دائم حل می‌شوند و اگر بیمار وزن خود را حفظ کند، نتایج تا دو سال بعد از درمان ادامه خواهد داشت. فقط در پنچ درصد بیماران، نتایج محدود است.

آیا روش مزوتراپی برای شما مناسب است؟

بیماران مبتلا به مشکلات کبدی و کلیوی، بیماری های ایمنی بدن، فشار خون بالا،افراد با آلرژی به هر یک از مواد تزریقی حل کننده‌ی چربی و زنان باردار یا شیرده نباید از این درمان استفاده کنند. معمولا پزشک یک سری آزمایش خون تجویز می‌کند. از آنجا که مزوتراپی (لیپودیسالو) برا کاهش وزن نبوده و برای زیبا سازی اندام و کانتورینگ در بیماران با وزن طبیعی و انجام ورزش منظم استفاده می‌شود بنابراین بیمارانی که انتظارات غیر واقعی دارند نامزد مناسبی برای این روش نیستند.

قبل از درمان با مزوتراپیی چه کنیم

قبل از شروع روش درمان سلولیت با مزوتراپی لباس‌های گشاد و تیره بپوشید. حتما قبل از درمان وعده ی غذایی کامل و مناسبی بخورید. لطفا یک هفته قبل از درمان آسپیرین، قرص ضد التهاب، سیر، زنجبیل، ویتامین E، روغن ماهی مصرف نکنید زیرا این مواد شدت کبودی را بیشتر میکنند.

عوارض و مراقبت های بعد از درمان با مزوتراپی چیست؟

ریکاوری بعد از تزریق بسیار سریع است. بسیاری از پزشکان استراحت خاصی برای بیماران توصیه نمیکنند. اما بهتر است کسی همراه شما باشد.
در ناحیه ی تزریق احتمال کبودی وجود دارد که بهبود آن یک تا دو هفته طول میکشد. قرمزی و متورم شدن و حالت توده ای می‌تواند رخ دهد. احتمال بسیار کم برای عفونت اندک وجود دارد. به مدت یک هفته نباید از کرم های آرایشی روی ناحیه‌ی درمان شده استفاده کنید. بعد از این مدت به طور منظم ناحیه را باید ماساژ دهید. استفاده از لباس تنگ در ناحیه ی درمان شده می‌تواند درد ناحیه را کاهش دهد. اگر علائم عفونت مشاهده کردید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین ممکن است حساسیت خفیف به لمس در ناحیه تزریق به وجود بیاید که طی چند هفته از بین می‌رود.گاهی در ناحیه ی تزریق توده های کوچکی ایجاد می‌شود که پزشک به راحتی با تزریق استروئید آن‌ها را درمان میکند. در صورتی که حالت رنگ پریدگی یا سیاهی در ناحیه ی تزریق مشاهده کردید با پزشکتان تماس بگیرید.

هزینه های درمان سلولیت با مزوتراپی چقدر است؟

روش مزوتراپی (لیپودیسالو) بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه‌تراز لیپوساکشن و سایر روش‌های جراحی لاغری است. اگر سبک زندگی سالمی دارید اما هنوز چربی های مقاوم رسوب کرده و سلولیت دارید این روش نتایج رضایت بخشی برایتان خواهد داشت.
در جلسات اولیه، در هرجلسه، فقط یک ناحیه تحت درمان قرار می‌گیرد، برای مثال جلسه ی اول فقط ناحیه ی شکمی در اطراف ناف درمان می‌شود. بنابراین بسته به ناحیه ی قابل درمان و میزان تزریق و تعداد جلسات، هزینه ها میتواند متغیر باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه های درمان سلولیت به روش مزوتراپی با مشاوران ما با شماره های زیر تماس بگیرید.
۰۲۱-۲۸۴۲۴۱۰۳

خدمات زیبایی

filler injection

جستجو

زیبایی پوست و صورت

fat injection
logo-white

مشاور لاغری و زیبایی شما

کلینیک شمال تهران: ۱۶ ۲۸۴ ۲۸۴

© 2019 لاغری. تمامی حقوق محفوظ است.