بادی کانتورینگ و پیکر تراشی | روش انجام بادی کانتورینگ

غالباً بعد از یک دوره کاهش وزن قابل ملاحظه چه از طریق رژیم های سخت و ورزش و چه از طریق جراحی های لاغری، الاستیسیته یا همان خاصیت ارتجاعی پوست از بین میرود و پوست دچار شل شدگی و افتادگی میشود و در کاهش وزن های بیش از حد، معمولا پوست اضافه به علاوه ی مقداری چربی های رسوب کرده ی موضعی در بدن باقی میماند. این اثرات همواره ظاهر بدن را بسیار پیرتر از سن واقعی آن نشان میدهد، و به همین دلیل است که بسیاری بیماران راه حل این مشکل را در بادی کانتورینگ میبینند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که چربی های رسوب کرده ی موضعی و پوستی شل و افتاده دارید ممکن است بخواهید از نتایج جوانسازی بادی کانتورینگ بهره ببرید. شما میتوانید انتظار یک هیکل زیبا طی چند جلسه بادی کانتورینگ داشته باشید.
بیش از صد و شش هزار نفر سالانه بادی کانتورینگ را برای از بین بردن چربی های موضعی و جوانسازی پوستشان انجام میدهند. در این مقاله بررسی میکنیم که روش بادی کانتورینگ برای چه کسانی مناسب است، بادی کانتوریگ چگونه است و چه انتظاراتی باید از نتایج آن داشت.

آیا کاندیدای مناسبی برای بادی کانتورینگ هستید

قبل از آنکه به عنوان کسی که وزن زیادی از دست داده اید تحت درمان با بادی کانتورینگ قرار بگیرید، بهتر است از ثبات وزن خود حداقل به مدت شش ماه آینده مطمئن شوید. بهترین گزینه کسانی هستند که از سلامت کامل برخوردار باشند، وزن ثابت داشته باشند و سیگار نکشند. علاوه بر این بیماران باید انتظارات معقولی از بادی کانتورینگ و یا هر عمل لاغری دیگر داشته باشند.

روش انجام بادی کانتورینگ

بادی کانتورینگ معمولا شامل چندین عمل مختلف است که در یک زمان انجام میشوند. از آنجایی که بدن هر کس ویژگی های منحصر به فردی دارد بنابراین بادی کانتورینگ برای هر کس متفاوت است. بر اساس نیاز بدن هرکس ،متخصص ممکن است ترکیبی از هر کدام از عمل های زیر را برای فرد انجام دهد:
لیپوساکشن
• لیفت سینه
• عمل جراحی زیبایی شکم ( تامی تاک یا ابدومینوپلاستی)
• لیفت ران ها
• لیفت بازو
• لیفت باسن

لیپوساکشن:

شامل مکش چربی از ناحیه ای از بدن است و گاهی به عنوان تنها عمل در روش لاغری بادی کانتورینگ اجرا میشود بنابراین لیپوساکشن به تنهایی میتواند موارد ذکر شده ی دیگر این عمل را پوشش دهد.

لیفت سینه:

یکی از رایج ترین و مهمترین عمل ها در بادی کانتورینگ است. اغلب بعد از لاغری های شدید افتادگی بارزی در سینه ها ایجاد میشود، در بادی کانتورینگ این مشکل به طور کامل اصلاح میشود.

لیفت بازو:

شل شدگی زیر بازو ها معضل اصلی کسانی است که وزن زیادی کم کرده اند، لیفت بازو در بادی کانتورینگ، بازوها را لاغر و سفت میکند.
ابدومینوپلاستی:
عمل جراحی زیبایی شکم که بیشتر با نام تامی تاک یا ابدومینو پلاستی شناخته میشود، چربی های دور شکم را حذف میکند. عمل تامی تاک به کسانی که عضلات شکمی ضعیفی دارند کمک میکند تا شکمی سفت تر و صاف تر داشته باشند.

لیفت ران:

عمل جراحی ران ها ، چربی های اضافی موضعی را حذف، ران ها را کشیده تر و قوس های کنار پا را زیباتر میکند.

لیفت باسن:

لیفت باسن هم برای گرد تر شدن باسن و بالا رفتن آن توسط متخصص در امر کانتورینگ اغلب انجام میشود. بنابراین لیفت بدن به طور کلی شامل موارد ذکر شده خواهد بود خصوصا برای کسانی که پوست اضافی زیادی در این نواحی بدنشان ایجاد شده است.
با این حال اگر شما بادی کانتورینگ را برای جوانسازی اندام خود انتخاب کرده اید لزوما نیازی به تمام موارد جراحی نخواهید داشت بلکه متخصص شما بر اساس نیاز بدنتان هرکدام از آنها را ممکن است برایتان انجام دهد.

بادی کانتورینگ

بادی کانتورینگ

کدام روش لاغری بادی کانتورینگ برای شما مناسب است

امروزه روش های متعددی برای لاغری بادی کانتورینگ وجود دارد که انتخاب مناسبترین آنها برای بیماران کار پیچیده ایست. روش های بادی کانتورینگ به طور کلی به دو دسته ی تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم میشوند که تقریباً همه ی آنها بسیار موثر بوده و نتایچ چشمگیری دارند.
سه درمان اصلی در روش بادی کانتورینگ شامل لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی و پیکرتراشی سرد cool sculpting وجود دارد.
انتخاب بهترین درمان برای بیمار، عمدتاً به ویژگی های جسمی و انتظاراتی که او از بادی کانتورینگ دارد، بستگی دارد.پنج سوالی که در این مقاله به آنها پاسخ میدهیم، به شما کمک میکند مناسبترین متد در بادی کانتورینگ را انتخاب کنید.

آیا شاخص BMI شما، سی و یا کمتر از آن است

برای اینکه انواع متدهای بادی کانتورینگ برای بدن شما مناسب باشد، لازم است که شاخص BMI بدن شما ٣٠ و یا کمتر باشد. اگر این عدد در شما بیشتر از ٣٠ است، پیشنهاد میکنیم قبل از آنکه تحت درمان لاغری بادی کانتورینگ قرار بگیرید، روی تغذیه و ورزش خود تمرکز کنید تا این عدد را کمتر کنید.

آیا فقط پنج کیلوگرم با وزن ایده آل خود فاصله دارید

کسانی که فقط پنج کیلوگرم با وزن ایده آل خود فاصله دارند مناسبترین افراد برای بادی کانتورینگ، چه به روش cool sculpting و چه به روش لیپوساکشن، هستند. در این مورد بسیاری از افراد مناسب هستند و فقط در نقاط خاصی از بدنشان چربی های رسوب کرده و قدیمی دارند که حذف آنها با ورزش و رژیم هم بسیار سخت و طولانی است. افرادی که بیش از پنج کیلو اضافه وزن دارند احتمالاً نیاز به جراحی تامی تاک یا همان ابدومینوپلاستی خواهند داشت.

آیا پوستتان شل و عضلاتتان ضعیف شده است

اگر پوست شکمتان شل شده و فاصله ی عضلات شکمتان زیاد است، ابدومینوپلاستی بهترین روش برای حل این مشکل است. حذف چربی از نقاطی که پوست اضافی و شل دارند اوضاع را بدتر خواهد کرد بنابراین در ابدومینوپلاستی ، پوست اضافی با عمل جراحی برداشته میشود تا ظاهر بهتری به شکم بدهد.
اما اگر ناحیه ی تحت درمان بدنتان پوست اضافی نداشته باشد میتوان از متد لیپوساکشن و cool sculpting هم استفاده کرد.

آیا زمان کافی برای ترمیم و بهبودی دارید

درعمل ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن، که هر دو روشهای تهاجمی به حساب میایند، شخص برای برگشتن به زندگی روتین خود به مدت زمان مشخصی برای ترمیم و بهبودی نیاز دارد.
اگر زمان کافی برای استراحت و ترمیم ندارید، cool sculpting بهترین گزینه برای شماست. در این روش غیر تهاجمی نیازی به سوزن ، برش دادن پوست، داروهای ضد درد و یا بیهوشی نیست بنابراین بیمار میتواند بلافاصله بعد از درمان به کارهای روزمره ی خود از جمله ورزش کردن بپردازد.

آیا به دنبال نتایج فوری هستید

بادی کانتورینگ با روش های تهاجمی مثل لیپوساکشن ، نتایج فوری و در یک جلسه را دارند اما در روشهای غیر تهاجمی مانند cool sculpting مدت زمان و تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز است.

ریکاوری بعد از عمل لاغری کانتورینگ

به طور طبیعی بعد ازعمل کانتورینگ ، مانند هر عمل جراحی دیگری باید انتظار دوره ی نقاهت را داشته باشید. مدت دوره ی نقاهت بستگی به تعداد عمل های کانتورینگ دارد. به طور کلی عوارض جانبی کانتورینگ میتواند شامل تورم، درد و ناراحتی چند روز بعد از عمل باشد که میتوان با مسکن ها آن را کاهش داد. با وجود اینکه بسیاری از بیماران یکی دو روز بعد از عمل از بستر بلند میشوند اما با این حال به مدت چند هفته نباید کارهای روتین و روزمره ی خود را انجام دهند.
سرعت ترمیم بدن شما به شدت به میزان استراحت بعد از عملتان بستگی دارد. احتملا پزشک به شما توصیه میکند که از فعالیت های سنگین، خم شدن بیش از حد یا بلند کردن اشیا سنگین پرهیز کنید با این حال برای جلوگیری از ایجاد لخته در بدن پیاده روی روزانه برایتان تجویز خواهد شد و برای هیدراته نگه داشتن بدن باید آب فراوان بنوشید.
بیشترین درد و ناراحتی معمولا بین یک تا هفت روز بعد از عمل اتفاق میفتد و بعد از آن بهبودی کامل حدود دو ماه طول میکشد.

نتایج عمل بادی کانتورینگ

عمل بادی کانتورینگ در میان مردم دنیا بسیار محبوب است و بیماران اغلب تغییرات چشمگیری در ظاهر خود مشاهده میکنند، که این تغییرات مثبت باعث افزایش اعتماد به نفس آنها در جامعه میشود.
مهمترین عامل موثر در ثابت ماندن این نتایج نوع زندگی شماست. ورزش به همراه رژیم غذایی سالم برای ثابت نگه داشتن وزن و در نتیجه نتایج دراز مدت بعد از کانتورینگ بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که افزایش وزن بعد از کانتورینگ، پوست کشیده شده را ضعیف و فشار مضاعفی به پوست وارد میکند و ممکن است پوست دچار ترک های زیادی شود، بنابراین بعد از عمل کانتورینگ بهترین کار متقاعد کردن خود برای داشتن زندگی سالم است.

خدمات زیبایی

filler injection

جستجو

زیبایی پوست و صورت

fat injection
logo-white

مشاور لاغری و زیبایی شما

کلینیک شمال تهران: ۱۶ ۲۸۴ ۲۸۴

© 2019 لاغری. تمامی حقوق محفوظ است.