جراحی بای پس معده و جراحی اسلیو معده | کدام روش بهتر است

متخصص لاغری | 19 اکتبر, 2018

آیا عمل جراحی اسلیو معده میتواند به اندازه‌ی عمل جراحی بای پس معده منجر به کاهش وزن شود؟

اغلب بیماران میخواهند دقیقا بدانند بعد از جراحی بای پس معده و جراحی اسلیو معده ، چه میزان وزن از دست میدهند. میزان کاهش وزن بعد از عمل های باریاتریک برای هر بیمار، عددی منحصر به فرد است و به چندین فاکتور بستگی دارد: وزن فعلی، وزن هدف آنها، وضعیت کنونی سلامتی و تعهد آنها به داشتن رژیم سالم، ورزش مداوم و سبک زندگی فعال.
مهم است به یاد داشته باشیم که جراحی های لاغری باریاتریک یک ابزار برای کمک به کاهش وزن است نه یک سحر و جادو بنابراین لازم است برای موفقیت در رسیدن به وزن ایده آل بعد از جراحی، تغییراتی در سبک زندگی داده و متعهد به رژیم سالم و‌ورزش باشیم. به طور مداوم باید رژیم غذایی سالم را حفظ کنید و فعالیت بدنی تان را افزایش دهید تا بتوانید کاهش وزن داشته باشید و از افزایش وزن در طول زمان جلوگیری کنید.

کاهش وزن چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟

معمولا میزان متوسط کاهش وزن یک فرد بعد از جراحی لاغری را به عنوان درصد وزن اضافی بیمار در نظر میگیریم.
به طور متوسط جراحی های باریاتریک میتوانند باعث کاهش پنجاه تا هفتاد درصد از وزن اضافی بیمار در طول سه سال شوند. میزان کاهش وزن بعد از جراحی های لاغری به شاخص توده ی بدنی بیمار بستگی دارد. بدون در نظر گرفتن نوع جراحی لاغری، هر چه BMI اولیه ی بیمار بیشتر باشد، کاهش وزن بیشتری بعد از عمل خواهد داشت. در واقع هر چه قبل از عمل چاق‌تر باشید، بعد از عمل، سریعتر وزن کم میکنید.

چه میزان کاهش وزن میتوان از جراحی بای پس معده و جراحی اسلیو معده انتظار داشت؟

بعد از عمل لاغری با هر دو روش ذکر شده، کاهش وزن سریع اتفاق میافتد به طوری که طی دو سال حدود پنجاه الی هفتاد درصد وزن اضافی از بین میرود. به طور معمول کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده سریعتر از جراحی اسلیو معده اتفاق میافتد. این اعداد و ارقام تقریبی و میانگین بوده و معمولا بازه ی وسیعی از نتایج وجود دارد. اگر برای کاهش وزن مصمم هستید و متعهد به رژیم و ورزش و سبک زندگی سالم باشید میتوانید طی دو سال تمام اضافه وزن خود را از بین ببرید. بررسی نتایج جراحی لاغری معده بعد از سه تا پنج سال نشان میدهد کاهش وزن در هر دو جراحی بای پس و اسلیو بیشتر از پنجاه درصد بوده است.

تعهد و انگیزه دو فاکتور ضروری در کاهش وزن

بعضی بیماران میگویند سخت ترین قسمت کاهش وزن بعد عمل از دست دادن لباس هایی است که گشاد شده اند!! هنگامی که به مرور نتایج عمل نمایان می‌شود، انگیزه شما برای از دست دادن وزن، تغذیه ی سالم و ورزش بیشتر شده و لذت بیشتری از زندگی خواهید برد. بعضی بیماران میگویند ادامه ی کاهش وزن بعد از کاهش وزن سریع اولیه، سختتر می‌شود و معمولا به خاطر کاهش سرعت لاغری، معمولا نومیدی و دلسردی سراغشان می‌آید. تجربه‌ی شما از عمل لاغری هرچه که باشد، باید با اراده باشید و نا امید نشوید و اهداف واقع بینانه داشته باشید.

نکات دیگری درباره جراحی بای‌پس معده و جراحی اسلیو معده

از دست دادن وزن در دراز مدت، بیش از آنکه به نوع جراحی شما بستگی داشته باشد، به سبک زندگی شما بعد از عمل بستگی دارد.
هنگام انتخاب روش جراحی لاغری، علاوه بر در نظر گرفتن مقدار اضافه وزن و سرعت کاهش وزن، فاکتورهای دیگری را هم باید در نظر بگیرید:
• آیا فقط میخواهید حجم معده و حجم غذای مصرفی را کم کنید یا علاوه بر محدود کردن حجم معده، میخواهید جذب مواد غذایی را هم محدود کنید؟
• مزایا و معایب روش کاهش وزن را در نظر بگیرید
• شاخص توده ی بدنی
• عادات غذایی فعلی و اراده ی شما برای موفقیت با تغییر سبک زندگی بعد از جراحی لاغری
• بهبود قابل انتظار بیماری هایی چون دیابت، آپنه ی خواب و مشکلات قلبی و عروقی
• عوارض احتمالی مانند سندروم دامپینگ در بیماران بای‌پس معده و مصرف مادام العمر داروهای مکمل غذایی
• جراحی هایی که قبلا داشته اید
• تهاجمی بودن عمل و اینکه تغییرات معده با جراحی لاغری برگشت ناپذیر و دائمی است
• مدت زمان عمل و زمان مورد نیاز برای ترمیم و ریکاوری
• هزینه های هر کدام از روش های جراحی بای پس معده و جراحی اسلیو معده

خدمات زیبایی

filler injection

جدیدترین مطالب

خدمات پوست و مو

fat injection
logo-white

مشاور لاغری و زیبایی شما

کلینیک شمال تهران: ۱۶ ۲۸۴ ۲۸۴

© 2019 لاغری. تمامی حقوق محفوظ است.